EntegreKobi Özellikleri

Entegrekobi b2b sürekli gelişen ve yenileri geliştirilen özellikeri ile sizlere sunulmaktadır. Ticaretinizi bayilerinize sunabileceğiniz bu pencerede mevcut sistem özelliklerinden bazıları aşağıda listelenmiştir.

Sipariş Sistemi

Bayi ürün (hizmet ) sipariş sistemi.

Gelişmiş web tabanlı arayüzü ile siparişlerin kolay bir şekilde verilmesini sağlamaktadır. Sipariş sistemi indirim , depo ve müşteri grubu gibi bir çok özelliği desteklemektedir.

 Bayi veya müşteri temsilcileri tarafından siparişler oluşturulmaktadır. Önce sepet oluşturulur. Bayi bağlı olduğu grubun fiyat, iskonto değerleri ile sepetini oluşturur. Yetki verilen bayi grupları stoklarıda görebilir. Sepetini oluşturduktan sonra siparişe dönüştürebilir veya kayıt edip sonra devam edebilir. Sipariş sırasında yetki verilmiş ödeme tiplerinden birini kullanarak siparişini gönderir. Sistem yöneticisi tarafından siperiş kontrol edilip onaylanır. Eğer sipariş kontrolü ayarı yapılmamışsa, bayinin veya satış personelinin verdiği sipariş ticari programın sipariş kartına entegrasyonla gönderilir. Yönetici tarafından siparişleri listelinir iptal edilip veya düzenlenebilir. Sipariş durumlarının değişmesi e-mail olarak kullanıcıya otomatik bildirilir.

 

 

ERP Entegrasyon

Entegrasyonlar.

Netsis, Mikro , Logo, Akınsoft, Nebim Winner ve Link Muhasebe Yazılımları ile entegrasyon yapılabilmektedir. Stoklar , cariler , plasiyer, pazarlama ekibi , iskonto tanımları, iskonto grupları, birimler, fiyat listeleri,  depolar ve  içerikleri b2b sistemine entegrasyon sayesinde aktarılmaktadır.

B2B'den aldığınız siparişlerinizi otomatik olarak muhasebe yazılımınızda da oluşturur, carilerinizin geçmiş hareketlerini , cari durumlarını(borç - alacak bilgisini) güncel olarak sunmaktadır.

Ürün görsellerinizi otomatik yeniden boyutlandırarak muhasebe sunucunuzdan edinir. Entegrasyon sayesinde sistem devamlı güncel kalmaktadır. Özellikle stok sayısı ve fiyat değişikliklerinin sistemde hızlı bir şekilde güncellenmesi önem arz etmektedir.

Ödeme Sistemi

SanalPos kullanarak Kredi kartı, Havale , Çek , paypal,  Nakit Ödeme ve ödeme  takibi

Tüm ödeme seçenekleri ve bunların bir kısmını firmanızın ticari yapısına uygun olarak  kendinizin oluşturabilmenize olanak sağlamaktadır. Entegrekobi b2b Ödeme Modülü ile vade süreleri , vade farkları yada ödeme seçeneği iskontolarını uygulayabilirsiniz. Bu indirim oranları anlık güncellenir ve muahsebe programına sipariş ile aktarılmaktadır.B2b; Taksit seçenekleri ile opsiyonel olarak iskonto yada vade farkları hesaplatabilirsiniz.

Rapor Yönetimi

B2b Sistemi üzerinde gerçekleşen tüm hareketler ile ilgili raporlamalar.

EntegreKobi B2b üzerinden yapılan tüm işlemlerin takiplerini yapabildiğiniz gibi bu işlemler üzerinden

sipariş raporları, cari hareket raporları , stok raporları gibi ticaretiniz için çok gerekli dökümlere ulaşabilir ve basılı çıktılarını alıp arşivleyebilirsiniz.

B2b ziyaretçileriniz online yaptıkları işlemleri görebilir ziyatçi istetistiklerine ulaşabilirsiniz.

İskonto Sistemi

Cari , stok , stok grubu , ödeme yöntemlerine göre iskonto tanımlamaları.

Gerçek ticaretinizde bayilerinize sunduğunuz iskonto sistemlerini B2b sisteminde de uygulayabilmeniz için;

Cari İskontosu : Her cariye özel tanımlanabilen iskonto uygulaması ile sizin için önemli müşterinizi diğerlerinden ayırma şansınız olacak.

Ürün İskontosu : Ürüne özel veya Ürün grubuna özel iskonto tanımlayabilirsiniz.

Ödeme İskontosu : Siparişte seçilen ödeme seçeneğinize iskonto tanımı yapabilir böylece Peşin ödemeler ve vadeli ödemeler arasında bir fark oluşturabileceksiniz.

Kampanya Yönetimi

B2b Satış işlemi için kurgulayacağınız kampanya modülü.

Bayilerinize daha kompleks koşullarla farklı farklı kampanyalar oluşturabilirsiniz.

Örneğin; aynı üründen 10 adet satın alana iskonto tanımlayabilirsiniz yada belirlenen tarihler arası özel iskonto tanımlayabilirsiniz.

Pazarlama Yönetimi

Satış temsilcileriniz ve müşteri ilişkileriniz için yönetim aracı.

B2b Sisteminizde tanımlı pazarlama ekibiniz, eşleşmiş bayileriniz için sipariş oluşturabilir, gerçek stoklarını kontrol edebilir, siparişlerini takip edebilir ve bu işlemlerin tamamını internet bağlantısı olan heryerden yapabilir.


Megapol Tower, Anadolu Cad. No:41 Kat:10 Adalet Mah. Bayraklı İzmir - Telefon : +90 850 885 01 16 - bilgi@kobikolay.com
Projeişleri Bilgi İşlem ve Yazılım Sistemleri Ürünüdür.